יוצאים לפיקניק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

יום העצמאות, כבר הפך לשם נרדף ליציאה לפיקניק או לעשות על האש או ברביקיו, תקראו לזה איך שאתם רוצים העיקר שיהיה הרבה בשר…

העשן הלבן של המנגלים עולה השמימה מכל עבר, כל פיסת דשא או פיסת קרקע חומה הופכת לאתר פיקניק מבוקש, אז מי שרוצה להתרחק קצת מההמון ולא למצוא עצמו על הדשא באי התנועה בדרך נמיר, ימצא מבוקשו ברשימת המקומות והאתרים הבאה שלצד כל אחד מהם גם נקודת עניין לסיור קצר באווירת יום העצמאות.

הכותב הינו הבעלים של חברת "אל הטבע"-טיולים וכן יום גיבוש לחברות ועובדים

פארק קנדה

פארק קנדה הוא יער ענק המשתרע על פני 7000 דונם, אתרי הפיקניק סביב האגם ובכניסה הראשית מוכרים כמעט לכל, אך ישנן פינות חמד רבות ובהן שולחנות קק"ל בהן ניתן לערוך פיקניק אל מול נופי עמק איילון- מומלץ להיכנס לפארק דרך הישוב מבוא חורון, שביל המסומן בשחור מוביל אל הפארק דרך מאגר מים, בית מעיין ובוסתנים, רק תבחרו את המקום המתאים לכם…
סיור באזור– בפארק שילוט המוביל לשביל התמר- שביל הליכה שעובר דרך בוסתני ישוב עתיק שהיה במקום, משוכות צבר, לצד עצי שקד, תמר ושקמה ענקיים ולצידם בורות מים ובית מעיין רומי. איזור פארק קנדה נמצא על הדרך הראשית לירושלים, משקיף על עמק איילון ו"פקק לטרון"- שם זה ניתן לאזור לא בשל פקקי התנועה אלה בשל המצור שערך הלגיון הירדני על הדרך לירושלים לאחר שכבשו את מצודת לטרון, מספר מבצעים ערכו לוחמי הפל"מח בניסיון לכבוש את המצודה אך ללא הצלחה, כ 140 חללים ומאות פצועים גבו הניסיונות לכיבוש לטרון ולאחר הפסקת האש נותר העמק כולו בידי הירדנים עד למלחמת ששת הימים.

אולי יעניין אתכם גם:

יום כיף לחברות >

פעילות המירוץ למיליון>

 

פארק רבין-הרי ירושלים

הפארק ממשתרע ע"פ 15,000 קמ"ר!, הפארק נמצא משני עברי כביש שער הגיא-ירושלים, לפארק כניסות רבות ושפע של  פינות פיקניק, נמליץ כאן על שתיים מהן- האחת נמצאת בכניסה מהמושב מסילת ציון, הדרך עולה בדרך הנקראת דרך הרעות, לאורך הדרך פינות משחקים ושולחנות קק"ל לרוב, פינה מומלצת נוספת נמצאת בכניסה לפני המושב בית מאיר, הדרך פונה ימינה (צפונה) לכיוון דרך המשלטים שלאורכה פזורים חניונים קטנים עם מספר שולחנות.
סיור באזור– "דרך המשלטים בפארק רבין"- הפארק נקרא ע"ש יצחק רבין המנוח שהיה מפקד חטיבת הראל במלחמת העצמאות, החטיבה פעלה רבות באזור זה ולזכותה הצלחות רבות בשחרור הדרך לירושלים, את הדרך ניתן לבצע גם ברכבים רגילים אך מומלץ ללכת ברגל, לאורכה של הדרך משלטים הצופים אל כביש ת"א ירושלים ושער הגיא, שלטי קק"ל על הדרך מספרים את סיפורם של מבצעי נחשון ומכבי לכיבוש הכפרים הערבים ששלטו על רכס ההר ועל הכביש לירושלים וגרמו לאבדות רבות בקרב לוחמי השיירות שהעבירו מזון ומים לירושלים הנצורה. זכרו לקחת את מילות השיר ולזמזם אותו בתצפיות על באב אל וואד, בסמוך נמצאת גם שמורת המסרק בה מומלץ לערוך סיור קצר בין תעלות הקשר עצי האורן ירושלים העתיקים וקבר שייח עתיק.

יער הקדושים

יער הקדושים שבהרי ירושלים, נמצא משני צידי נחל כיסלון, ההגעה ליער עוברת באחד מכבישים היפים ביותר בארץ, הכביש מעפיל מצומת אשתאול בכביש 38 אל קיבוץ צובה, הדרך הצרה והפתלתלה משרה אווירה מיוחדת ובכל רגע ניתן לחוש שאחת מדמויות האגדות כמו כיפה אדומה או שלגייה יצוצו מבין החורש, היער ניטע ע"י קק"ל ובו ניטעו 6 מיליון עצי אורן לזכר ששת מיליוני היהודים שנספו בשואה, ברחבי היער פינות חמד רבות בהן ניתן לערוך פיקניק, אתר מומלץ הוא בסמוך לאנדרטת מגילת האש או בסמוך למערת בני ברית.
סיור באזור-"אנדרטת מגילת האש או גווילי האש" האנדרטה המתנשאת לגובה 8.5 מטר ושוקלת 12 טון מספרת את סיפור השואה והתקומה של היהודים, נתן רפופורט האמן עיצב את האנדרטה בצורת שני גווילים שיחדיו יוצרים את הספרה 8 המציינת את האין סוף ועליה סיפורי שונים – הליכה למחנות הריכוז, יאנוש קורצ'ק, מרד גטו ורשה, העפלה, חומה ומגדל מלחמת העצמאות וחייל בוכה ליד הכותל לאחר שחרור ירושלים במלחמת ששת הימים.

כדי להמשיך ולהמליץ על אתרים נוספים, אצטרך להקדיש את הגיליון כולו… לכן את השאר נשאיר לשנה הבאה. והכי חשוב, זכרו – יערות וחניוני קקל מתוחזקים בעמל רב ע"י יערני קקל ונועדו לרווחת הציבור, בואו נעזור ליערנים בעבודת הקודש, נשמור על היער מפני ערמות הזבל ושרפות מיותרות הפורצות בכל שנה. שיהיה לכולנו חג עצמאות שמח וטעים.

 

 

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

תמונה של הערבה

טיול חורפי בשפך שורק

רבים מאתנו זוכרים בוודאי את הימים ששיחקנו בדיונות הרבות סביב הערים ראשון לציון וחולון, את הדיונות תפסו גורדי שחקים,  כבישים

תמונה של עובדים רוכבים על גמל במהלך ימי גיבוש לעובדים

צבעי מדבר

בחודש פברואר מתכסים שדות הנגב המערבי והצפוני במרבדים ירוקים ואין סופיים המשובצים בצבעי פריחת הכלניות האדומות. טיול בין נופי וצבעי

תמונה של ירושלים בשעות הלילה

טיול משפחתי בשפלת יהודה

טיול משפחתי הוא התחביב המועדף לגיבוש המשפחה לאורך השנה כולה ובעיקר לקראת יום המשפחה,  אזור שפלת יהודה הוא אחד מן