טיול קניונים באיטליה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לא הצלחתי לפענח מדוע המילים בעברית  קניון (בפתח) וקניון (בסגול) כל כך דומות ומבלבלות, אך אם כותרת המאמר תזמין לקריאה גם את אוהבי הקניונים (מרכזי הקניות), דיינו.

הכותב הינו הבעלים של חברת "אל הטבע"-טיולים וכן יום גיבוש לחברות ועובדים

טיול קניונים (canyonig) הפך בשנים האחרונות לספורט חוויתי ומלא באדרנלין, לצד טיול בנופים מרהיבים, נקיקי סלע גבוהים ונחלים שוצפים. טיולי קניונים מתבצעים במקומות שונים באירופה וברמות קושי שונות. בטיולי הקניונים חוצים נחלים ומפלים בעזרת חבלים (סנפלינג), קפיצות מגובה לבריכות מים וגלישה ומפלונים.

טיול בצפון איטליה הקלאסית

בטיול שביצענו בצפון איטליה, חיפשנו פעילויות שונות לצד "איטליה הקלאסית", שיטוט באינטרנט העלה אטרקציות שונות שמהן הוחלט לבצע את טיול הקניונים הראשון שלנו..

הטיול מתחיל בעיירה ALFFI  הסמוכה לאגם גארדה, אל העיירה מטפסים עם הרכב בדרך צרה ומפותלת דרך כרמים, וילות לתפארת ונופי האגם הענק. מגיעים לבסיס היציאה ומתארגנים ליציאה, מקבלים ציוד – רתמות, קסדות וחליפות אטומות למים, מקבלים הסברים והוראות בטיחות ויוצאים לדרך, אל נקודת תחילת הטיול אנו נוסעים ברכב הסעה, הדרך היפיפייה חוצה כפרים קטנים וכרמי ענבים עמוסי פרי מכל עבר, בתום כ-25 דקות נסיעה מגיעים ליעד, אבל מכאן מסביר המדריך השוודי (כן, אנו באיטליה, המדריך שוודי וחצי מהקבוצה ישראלים וחצי גרמנים…) יש צעדה קלה אל תחילת הנחל, הדרך הקלה התבררה כעלייה תלולה וארוכה כשאנו מחזיקים את הפק"ל שקיבלנו, אבל מי מתלונן…   לאחר  כ-20 דקות הליכה הודיע המדריך כי הגענו ליעד וזה הזמן להתלבש, לחגור רתמות וקדימה למפל הראשון!

המשך הטיול

אחד אחד אנו נרתמים לחבל הגלישה ויורדים בתוך המפל הגואה והשוצף אל הבריכה בתחתית המפל. המים קפואים, אך החליפות שאנו לובשים מגינות מפני הקור העז, מכאן למפל נוסף גבוה יותר וממנו למפל השלישי, כאן מסביר המדריך יש נקודת החלטה חשובה, את המפל הזה יש לרדות או בקפיצה (מגובה 6 מ') או בגלישה על הישבן, איך בגלישה? שאלתי, הרי המפל הוא בזויות של 90 מעלות, בישיבה זה נראה נמוך יותר ענה השוודי…, קופצים את המפל הזה מי בעמידה ומי בישיבה וממשיכים בדרך הנפלאה בעוד מפלונים ובריכות מים, מבחן האומץ הבא מחכה לנו במפל גבוה נוסף שגם בו יש לקפוץ אך הפעם קירות הנקיק צרים וכל סטייה לימין או שמאל עלולה להכאיב… (ולתביעת ביטוח רפואי), המדריך מסמן בזריקת אבן את היעד של הקפיצה וכמו חיילים בטירונות צנחנים, אנו קופצים אל הבריכה העמוקה שבתחתית המפל, הזעקות שנשמעו ביציאה מהבריכה היו ספק מאימה וספק מקור המים, או משניהם גם יחד.

את המסלול סיימנו בתום כשלוש שעות מלאות באדרנלין גבוה וחוויה שתיזכר לזמן רב.

תמונה של טיול קנונים באיטליה

אולי יעניין אתכם גם:

ימי גיבוש לעובדים המירוץ למיליון >>

סדנאות גיבוש  >>

 

ניתן למצוא באינטרנט חברות רבות המציעות טיולי קניונים בהתאם לאזור הטיול שאתם מבצעים, מומלץ לבדוק את רמת המסלול, מספר משתתפים בכל קבוצה וחובה להזמין מקום מראש.

הכותב הינו שלומי טורקיה הבעלים של חברת "אל הטבע"- טיולים וימי גיבוש והפקת בר מצווה.

לפרטים נוספים התקשרו אלינו לחברת אל הטבע  052-8388867

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

תמונה של הערבה

טיול חורפי בשפך שורק

רבים מאתנו זוכרים בוודאי את הימים ששיחקנו בדיונות הרבות סביב הערים ראשון לציון וחולון, את הדיונות תפסו גורדי שחקים,  כבישים

תמונה של עובדים רוכבים על גמל במהלך ימי גיבוש לעובדים

צבעי מדבר

בחודש פברואר מתכסים שדות הנגב המערבי והצפוני במרבדים ירוקים ואין סופיים המשובצים בצבעי פריחת הכלניות האדומות. טיול בין נופי וצבעי

תמונה של ירושלים בשעות הלילה

טיול משפחתי בשפלת יהודה

טיול משפחתי הוא התחביב המועדף לגיבוש המשפחה לאורך השנה כולה ובעיקר לקראת יום המשפחה,  אזור שפלת יהודה הוא אחד מן