טיולי חורף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ה 21.12.12 הוא  היום הקצר ביותר בשנה  המבשר גם על תחילתו של החורף, מזג האוויר בסוף השבוע האחרון הוכיח זאת, סופות שלגים בחרמון, הכנרת קיבלה מנה של 10 ס"מ של מי משקעים ובדרום שוב סכנת שיטפונות.

טיול חורף הוא פגישה עם איתני הטבע, נחלי האכזב בצפון הארץ ובדרומה שהמתינו בסבלנות במשך כל השנה מקבלים עתה את מנות מים שלהם חיכו בעוצמות שונות, חלקם יזרמו לשעות אחדות ובחלקם יזרמו המים עד לתקופת האביב. הנה רשימה של נחלים השוצפים בצורה מרהיבה בימי החורף הגשומים:

הכותב הינו הבעלים של חברת אל הטבע- טיולים, אירועים, ימי גיבוש לעובדים ועוד.. 

מפלי פרוד

מסלול קצר היוצא מקיבוץ פרוד הסמוך להר מירון לאורך המסלול מספר מפלים מרהיבים ביופיים ובשפע המים הזורמים כאן רק בימים שלאחר גשם, לתקופה קצרה בלבד. הנחל הוא חלק מנחל צלמון, מפלי פרוד הם אחד מהמראות המרהיבים של החורף בגליל העליון.

נחל עורבים

נחל עורבים שבמערב רמת הגולן אינו זורם במהלך השנה, אבל בימי גשם הנחל ומפליו הם מהמרהיבים שניתן לראות באזור. בנחל מספר מפלים החותרים בסלע הבזלת, הגבוה מבניהם בגובה 20 מ'!! הנחל זורם רק למספר ימים לאחר הגשם.

מפל עיט

הליכה קצרה, בשביל מוסדר ונוח, מובילה לתצפית על שני מפלים מרהיבים ביופיים הזורמים כאן במהלך החורף בלבד.  חניון נחל עיט נמצא בסמוך למושב אניעם שברמת הגולן.

אולי יעניין אתכם גם:

יום כיף לעובדים וחברות  >

ימי גיבוש לעובדים המירוץ למיליון >

 

הכפרים הדורזים ברמת הגולן

טיול "דרייב אין" בין המטעים של הכפרים הדרוזיים ברמת הגולן מג'דל שמס ועין קניה בימים שלאחר הגשם ובמיוחד בימים שלאחר שלג, הם חוויה מיוחדת הנותנת תחושה של חורף אירופאי, בין המטעים זורמים מים המגיעים מההרים סביב, ברכת רם מתמלאת ממי תהום ומאגרי המים של המגדלים הדרוזיים מתמלאים דרך צינור שאוסף אליו מים הניגרים מכל עבר. מומלץ להתחיל באזור קבר שייח יעפורי במג'דל שמס ומשם פשוט לשוטט ברכב בין שבילי האספלט הצרים שבין המטעים, מומלץ גם לעלות אל השכונות הגבוהות של מג'דל שמס לצפיות מרהיבות על העמק כולו.

נחל הבשור ונחל גרר

נחל הבשור בימי גשם הוא "שטפון לייט", כמעט בכל ימות הגשם אנו שומעים בחדשות שגשר צאלים נסגר בשל הצפה, אז כדי למהר להגיע לנחל הבשור ולצפות עליו מהגשר התלוי שהוא בפני עצמו חוויה מרתקת ובמיוחד בימים גשומים מראה הנחל מרהיב ואם כבר אנו באזור כדאי להמשיך גם לנחל גרר הזורם רק בימי גשם ובעוצמה רבה.

טיול גבים בנגב ומדבר יהודה

בימים גשומים הטיולים באזור נחלי הנגב ומדבר יהודה מסוכנים מאוד, למרות שישנם לא מעט "ציידי שיטפונות" שבשבילם ימי גשם הם ריגוש מיוחד וכניסה לכוננות, הם מתעדכנים מפה לאוזן ודרך פורום משלהם ויוצאים ואורבים במהלך הלילה ובקור עז במקומות תצפית על הנחלים המועדים לשיטפון בתקווה שיתפסו אותו בזמן, אולם הדרך הפחות מסוכנת ליהנות מהשיטפונות היא להגיע לנחלים מספר ימים לאחר שעבר בהם שיטפון ולראות את שנותר לאחר השיטפון- גבים מלאים במים המעניקים את התחושה של עוצמת השיטפון, בהרבה מנחלי הדרום ניתן לפגוש גבים, אך הנה מספר המלצות- עין ירקעם– נמצא במכתש הגדול, לאחר הליכה קצרה מגיעים לשני גבים מלאים במים.

גבי פרס–  מסלול מומלץ לחובבי הג'יפים, בירידות לצומת הערבה, יש שילוט לגבי פרס-מרהיב ביופיו!

נחל תמר-הליכה קצרה בקניון נחל תמר החוצה גבים, בנחל יתדות וסולמות-כייף לכל המשפחה.

נחל עוג, עין עקב, בריכת צפירה, נחל משמר

ואם חשבתם שבחורף  עדיף להתכרבל מול החימום, צאו לטבע דווקא עכשיו ותתמכרו לחורף ולאיתני הטבע המרהיבים.

 

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

תמונה של הערבה

טיול חורפי בשפך שורק

רבים מאתנו זוכרים בוודאי את הימים ששיחקנו בדיונות הרבות סביב הערים ראשון לציון וחולון, את הדיונות תפסו גורדי שחקים,  כבישים

תמונה של עובדים רוכבים על גמל במהלך ימי גיבוש לעובדים

צבעי מדבר

בחודש פברואר מתכסים שדות הנגב המערבי והצפוני במרבדים ירוקים ואין סופיים המשובצים בצבעי פריחת הכלניות האדומות. טיול בין נופי וצבעי

תמונה של ירושלים בשעות הלילה

טיול משפחתי בשפלת יהודה

טיול משפחתי הוא התחביב המועדף לגיבוש המשפחה לאורך השנה כולה ובעיקר לקראת יום המשפחה,  אזור שפלת יהודה הוא אחד מן