דרום אדום

שיתוף ב facebook
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

לאחר הגשם המבורך, שוצפים הנחלים, הכנרת חוזרת לחייך (עוד לא מספיק…) והפריחה בעיצומה

זה הזמן לצאת ולהנות מטבע במלוא תפארתו  והפעם לדרום. הנגב המערבי, האדום ולשמחת כולנו אדום מפריחת הכלניות ולא מדם המלחמות, מציג בעונה הזו אלפי כלניות מרהיבות, הצובעות את השדות באדום עמוק. ביניהן מבצבצים עוד עשרות מינים של פרחים אחרים המצטרפים לחגיגה גדולה מרשימה ומרגשת. בתקופה זאת מתקיימים פסטיבלים "דרום אדום" באזור הנגב המערבי, האירועים השונים מבטיחים טיולים, פעיליות בטבע, אוכל טוב והרבה הרבה כלניות ופריחה מרהיבה.

 

יעדים באזור הנגב שחייבים לראות בתקופת "דרום אדום"

מצפור אסף סיבוני – נקודת תצפית מרהיבה, על שם החייל אסף סיבוני, בן קיבוץ ניר עם, שנהרג באסון המסוקים מעל שאר יישוב. התצפית  משקיפה על אזור החיץ שבין רצועת עזה, לבין היישובים הישראלים שבאזור, על מאגר המים של ניר-עם ואפילו נופי הים והחוף נשקפים לעיני הצופה והכל למנגינת פעמוני הרוח הגדולים המצויים במקום.

אנדרטת הפלדה- האנדרטה בעיצובו של ישראל גודוביץ, הוקמה לזכר לוחמי האוגדה שכבשה את פתחת רפיח במלחמת ששת הימים, בפיקודו של אלוף ישראל טל. האנדרטה נחנכה בכיכר ימית ביוני ,1977 אך בעקבות הסכם השלום עם מצרים ופינויה של העיר, נבנתה מחדש בפתחת שלום.

אתר החץ השחור – אתר מורשת קרב המוקדש לחטיבת  הצנחנים שפעלה באזור  בשנים 1956 -1953 הידועות כתקופת פעולות הגמול. האתר מתאר פעולות ומבצעים שהצנחנים ביצעו בשנים אלו.

במקום שולחנות פיקניק, ברזי מים ושירותים.

 

אולי יעניין אתכם גם:

ימי גיבוש לעובדים המירוץ למיליון >>

ימי גיבוש >>

סדנאות גיבוש  >>

 

דרך מתקני המים בנחל גרר-  נחל גרר הוא אחד הגדולים בנחלי הנגב המערבי, זהו אזור התרחשותם של כמה מסיפורי האבות התחושה ההיסטורית תלווה אותנו בהליכה לאורך המסלול, גם בשל האזכורים מהתנ"ך ובשל שפע מתקני המים העתיקים לאורך המסלול,  אנשים תמיד נזקקו למים, במיוחד חקלאים, ובמסלול היפה הזה נוכל לפגוש מתקנים שונים מתקופות שונות ולהבין את הקשיים בפיתוח חקלאות במרחב הזה, אזור שהפך עם השנים לאזור החקלאי הגדול בארץ.

דרך השדות- ואם על חקלאות דיברנו… , המסלול בדרך השדות שליד קיבוץ צאלים חוצה שדות חקלאים ומציג למטיילים את העולם שמאחורי הירקות, הפירות והפרחים שנמצאים על המדף בסופר.

הדרך משולטת ומסודרת, אתם מוזמנים לטייל, לראות ולהתרשם, לעצור לצד הדרך וליהנות ממראה העיניים בלבד!!! חל איסור מוחלט על איסוף או קטיף של תוצרת חקלאית, זיכרו זו היא הפרנסה של חקלאי האזור.

ביתרונות רוחמה: אזור שמורת ביתרונות רוחמה מורכב מרכס כורכר שאותו מכסה אדמת לס, בעקבות תהליך חשיפת פני השטח לגורמי בלייה נשטף חלק מהלס וכך נוצרו ערוצים רבים ומרהיבים, שהתחתרו עד עומק של 10 מטר. האזור כולו מבותר באלפי ערוצים ובתקופה זו נצבע בשלל גוונים של פריחה מדהימה.

באזור עוד ועוד אתרים, מתוכם מוכרים יותר וחלקם פחות, כנראה שלא נספיק לבקר בכולם ביום אחד, נזכיר את חלקם-  נחל הבשור על שלל פינות החמד שבו, יער בארי, שמורת גברעם, אתרים בניר עם, בארות יצחק הישנה

 

טיול "דרום אדום" עם חברת אל הטבע

האדום, האדום הזה ישכיח מאיתנו לפחות חלק מדאגות היום יום. חברת אל הטבע מפיקים טיולים חוויתים וכן ימי גיבוש לחברות, בר/ בת מצווה בטבע, סדנאות מיוחדות ועוד!

צרו קשר והצטרפו אלי- 052-8388867

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך

תמונה של הערבה

טיול חורפי בשפך שורק

רבים מאתנו זוכרים בוודאי את הימים ששיחקנו בדיונות הרבות סביב הערים ראשון לציון וחולון, את הדיונות תפסו גורדי שחקים,  כבישים

תמונה של עובדים רוכבים על גמל במהלך ימי גיבוש לעובדים

צבעי מדבר

בחודש פברואר מתכסים שדות הנגב המערבי והצפוני במרבדים ירוקים ואין סופיים המשובצים בצבעי פריחת הכלניות האדומות. טיול בין נופי וצבעי

תמונה של ירושלים בשעות הלילה

טיול משפחתי בשפלת יהודה

טיול משפחתי הוא התחביב המועדף לגיבוש המשפחה לאורך השנה כולה ובעיקר לקראת יום המשפחה,  אזור שפלת יהודה הוא אחד מן